Proč kupovat lité zlaté slitky?

Lité zlaté slitky prodej

Investujte do zlata

V době krize a nestability stále více investorů přemýšlí o investicích, které jim uchovají jejich finance. Proto se také stává čím dál oblíbenější investice do zlata. Do zlata můžete investovat v podobě zlatých slitků (litých i ražených) a zlatých mincí.

Co jsou to lité zlaté slitky?

Oblíbeným způsobem jak investovat do zlata je nákup litých zlatých slitků. Lité zlaté cihly představují slitky ze zlata, které se vyrábějí v různých velikost, tvarech, váhách a za použití různých technologií. Lité zlaté slitky se vyrábějí odléváním, ke kterému dochází po hrubém opracování. Výsledným produktem jsou zlaté slitky, jejichž hmotnost je 250 gramů a více. Zlaté slitky s nižší hmotností se vyrábějí ražením. Vzhledem k vyšší hmotnosti litých zlatých slitků si je kupují především ti, kteří chtějí do zlata investovat větší peněžní prostředky.

Kupujte lité zlaté slitky

A proč kupovat lité zlaté slitky? Nejsilnějím motivem k nákupu litých zlatých slitků je nižší cena za gram zlata, než je tomu u ražených zlatých slitků, nebo u investičních mincí. U slušných prodejců se cena pohybuje pouze cca 3% nad burzovními cenami zlata. Také výkupní ceny zlatých litých slitků mohou být pouze 2% pod aktuální prodejní cenou. Hlavní výhodou investičního zlata je fakt, že je stabilní, a i když je jeho cena někdy kolísavá, stále je to v dnešní době jedna z nejjistějších investic. S investicí do zlata uchováte hodnotu vašich finančních prostředků. Budete-li investovat do litých zlatých slitků, rozmyslete se, zda je chcete mít ve svém fyzickém vlastnictví, nebo zda si je raději necháte uložené k bance. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody. Budete-li je mít v bance, nemusíte se o ně starat. Majetek uložený v bezpečnostních schránkách bank by však měl být nedotknutelný i v případě, že by se banka dostala do finančních potíží. Druhou variantou je to, že si investor svůj zlatý poklad uloží doma, nebo zakope na nějakém bezpečném místě. Může to sice znít jako způsob z minulých století a v současné době překonaný, ale jen tak má investor 100% kontrolu nad svým majetkem a má ho kdykoli přístupný.