Proč kupovat ražené zlaté slitky?

Lité zlaté slitky prodej

Co jsou to ražené zlaté slitky

Rozhodli jste se investovat do zlata? Pak se ještě musíte rozhodnout, do jaké konkrétní podoby zlata bude vaše investice směřovat. Vybrat si můžete mezi zlatými mincemi, šperky a stále oblíbenější možností investice do zlata se stávají zlaté slitky. Zlaté cihly nebo také zlaté slitky dělíme na lité a ražené. Ražené zlaté slitky se razí v menších hmotnostech, a to do 100 gramů. Zlaté slitky vyšších hmotností jsou pak lité. Ražba zlatých slitků se provádí na stejném principu jako ražba mincí. Na každém raženém slitku je na přední straně vyraženo logo rafinéra, váha, ryzost, punc a výrobní číslo. Všechny tyto údaje jsou i na přiloženém certifikátu. Ražené zlaté slitky se dodávají společně s certifikátem zataveny v ochranné folii.

Proč kupovat ražené zlaté slitky

Zlaté slitky, konkrétně ražené zlaté slitky budete vzhledem k jejich nižší hmotnosti volit jako investici v případě, že chcete investovat nejdříve méně peněz, nebo v případě, že zlaté slitky nakupujete postupně po menších slitcích. V dnešní době se vyplatí investovat nejen do akcií či podílových fondů, ale i do reálných aktiv. To vám doporučí i finanční odborník. A právě takovým reálným aktivem je zlato, jehož vlastnosti mu umožňují zaručit vám stabilitu a jistotu vaší investice. Finanční poradci dnes doporučují investovat právě do zlata 5 - 15% z vašich celkových investic. Zlato je tedy jistotou, kterou dnes, v době krizí a nestability, vyhledává čím dál více lidí. Zlaté slitky totiž výborně odráží tržní vývoj ceny zlata. To je jejich nespornou výhodou. Zlaté slitky nepřináší sice úroky, ale svou stabilitou a jistotou hravě překonává výnosy na finančních trzích.

Je zajímavé vědět že pokud budete kupovat ražené zlaté slitky, zaplatíte u slušných prodejců pouze o cca 5% více než je burzovní cena zlata.